DOPORUČUJEME

Kostarika - země sopek a dvou oceánů
Kostarika - země sopek a dvou oceánů
Kostarika,
cena od: 67790 Kč
Čína - to nejlepší z říše středu
Čína - to nejlepší z říše středu
Čína,
cena od: 46990 Kč
Colorado, Utah a Arizona
Colorado, Utah a Arizona
USA,
cena od: 56990 Kč
Velký okruh Vietnamem
Velký okruh Vietnamem
Vietnam,
cena od: 59990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Národní parky, zámky i metropole severu Polska a Pobaltí

Autokarový poznávací zájezd.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den - Odjezd z Prahy ve večerních hodinách. 

2. den - Oblast Baltského moře: Malbork (UNESCO) - sídlo Teutonských rytířů, nejvýznamnější hrad v Polsku. Gdaňsk - nejkrásnější město na Baltu, přístav, Královská cesta, Neptunova fontána, výstavné domy, Zlatá brána aj. Sopoty - významné letovisko u Baltského moře, lázně zde založil v r. 1823 Napoleonův lékař Jean Haffner. 

3. den - Gdyně - významné přístavní město s Oceánografickým a Námořním muzeem. Slowinský Národní park - polská Sahara, pohyblivé, až 40 metrů vysoké písečné duny. Leba - původně malý rybářský přístav, dnes významné přímořské letovisko na pobřeží Baltského moře.

4. den - Olsztyn - muzeum lidového umění, městská brána ze 14. stol., kostel sv. Jakuba. Oblast Mazurských jezer - jedna z nejoblíbenějších rekreačních oblastí v Polsku. Více než 3000 jezer ledovcového původu je ideálním prostředím pro kanoisty a jachtaře. Dojezd na nocleh do Litvy.

5. den - Vilnius (UNESCO) - hlavní a největší město Litvy, které svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu, staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Jedinečnou památkou v přírodním parku nedaleko Vilniusu se 61 jezery je vodní hrad Trakai, kdysi sídlo litevských knížat. Večerní procházka historickým centrem Kaunasu. Nocleh.

6. den - Križiu Kalnas - Hora křížů - několik tisíc křížů symbolizuje utrpení Krista i prostých Litevců. Přejezd do Lotyšska. Barokní zámek Rundale. Nocleh v Tallinnu.

7. den - Tallinn (UNESCO) - město ležící u Finského zálivu. V průběhu prohlídky navštívíme Staré město, hanzovní cechovní a kupecké domy, Katedrální vrch Toompea, starobylé kostely. Přejezd do Lotyšska, nocleh v Rize.

8. den - Nejznámější národní park Lotyšska - NP Gauja. Unikátní přírodní scenérie se zalesněným údolím řeky Gauji, cihlový hrad Turaida, který se tyčí přímo nad jejími vodami. Odpoledne lázeňské město Jurmala u Rižského zálivu Baltského moře, 33 km bílých písčitých pláží. Nocleh.

9. den - Hlavní město Lotyšska Riga (UNESCO) se starým městem na východním břehu Daugavy. Zde se nacházejí historické, architektonické a kulturní památky od 14. stol. až po dnešek. Odjezd do Čech.

10. den - Příjezd do Prahy v poledních hod.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • 7x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s vlastním přísl.)
  • 7x snídaně
  • dopravu autokarem
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • pojištění

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena za osobu2x večeřePrahaPardubiceHradec Králové
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.