DOPORUČUJEME


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/www/slantour.cz/www/slantour.cz/component/objects/MySQLDatabase.php on line 63
Jižní Čechy a Dolní Rakousko
Jižní Čechy a Dolní Rakousko
ČR,
cena od: 1850 Kč
Perly Jordánska
Perly Jordánska
Jordánsko,
cena od: 24990 Kč
Nepál a štíty Himalájí
Nepál a štíty Himalájí
Nepál,
cena od: 42990 Kč
Safari v Namibii
Safari v Namibii
Namibie,
cena od: 65990 Kč
Podzimní víkend v maďarských termálech
Podzimní víkend v maďarských termálech
Maďarsko,
cena od: 5890 Kč
Řím s návštěvou Vatikánu - LETECKY
Řím s návštěvou Vatikánu - LETECKY
Itálie,
cena od: 15990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Namibie, vzpomínky na Afriku

OBJEDNÁVKA

Zájezd do Namibie vám představí Afriku tak, jak ji znáte z řady filmů či knih minulého století.

Největší turistickou atrakcí Namibie  je národní park Etosha, jeden z nejúžasnějších parků divoké africké zvěře. Čeká zde na vás skvělé safari včetně nočního pozorování zvířat u přírodních napajedel. Další specialitou Namibie jsou písečné duny pouště Namib, prehistorické malby původních obyvatel této části Afriky i specifické pobřeží jižního Atlantiku.
V Namibii můžete stále ještě zažít Afriku tak, jak ji znáte z románů  Wilbury Smithe.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy do Namibie. Let s přestupem (zpravidla Amsterdam nebo Doha) trvá cca 16 - 18 hodin.

2. den: Dopoledne přílet do hlavního města Namibie, Windhoeku. Transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka města. Jedinečná meteoritická fontána, která byla vytvořena z 33 meteoritů, nalezených u města Gibeonu počátkem 20. století. Dominanta Windhoeku - Christuskurche, nejstarší stavba Alte Feste a Inkoustový palác - dnešní sídlo parlamentu. Nocleh ve Windhoeku.

3. den: Ráno odjezd na sever Namibie. Dopoledne zastávka na jednom z největších tržišť Namibie - v Okahandja. Dále návštěva rezervace Okonjima, která se specializuje na záchranu gepardů. Víte, že 40% veškeré světové populace gepardů žije právě v Namibii?

Odpoledne přesun na sever přes oblast Okahandha, kde žijí kmeny původních obyvatel - Hererů. Nocleh v okolí městečka Outjo.

4. den: Návštěva národního parku  Etosha (v jazyce Sanů "Velké bílé místo"). Safari v NP Etosha bude jedním z vrcholů této vaší namibijské expedice. Do rezervace vjedeme na jejím jihozápadním okraji tzv. Andersenovou branou. Safari v Etoshi je jedinečné, nádherné a jen těžko srovnatelné se safari v jiných afrických zemích. Čeká na vás pestrá paleta zástupců zvířecí říše u vodních napajedel - zebry, žirafy, pakoně, hyeny, sloni, lvi, antilopy. Ale hlavně neskutečná volnost pohybu - jen vy sami si rozhodnete, kam se pojedete podívat.  Vybírat si můžete z řady napajedel, mezi ta nejoblíbenější (nejen turisty, ale především africkou zvěří) patří  napajedlo Okaukuejo s vysokou koncentrací zvěře.  Možnost pozorování zvěře u napajedla. Nocleh v blízkosti národního parku. V noci vás možná vzbudí řev lvů, za svítání budete moci pozorovat stádo žiraf pasoucích se jen pár desítek metrů od vašeho bungalovu...

5. den: Dopoledne pokračování safari a pozorování zvěře v národním parku Etosha. Odpoledne pak přejezd do oblasti Kamanjabu. Návštěva vesnice Himbů  s proslulými  himbskými  krasavicemi  v kožených sukénkách a potřených  směsí rudé hlinky a másla. Zastávka u Peet Alberts Rock - místa prehistorických skalních kreseb kmene Sanů. Nocleh v Kamanjabu.

6. den: Přejezd Hererským územím  do oblasti Damaralandu a údolí  Twyfelfontein. Damaraland, pokrývající většinu této oblasti, je pojmenována po lidu Damara, kteří tvoří většinu zdejší populace. Velké prostory jedné z posledních afrických "neoficiálních" divokých oblastí, kde žijí volně zebry, žirafy, antilopy, unikátní pouštní sloni i  černí nosorožci, zatím stále ještě zůstávají bez omezujících plotů. Čekají zde na vás tisíce let staré skalní malby a rytiny. Malby Sanů. Twyfelfonteinské malby (památka UNESCO)  vytvořili pradávní umělci (Křováci) sekáním do tvrdého povlaku, který kryje místní pískovec. Za staletí se tato vrstva přelila i přes samotné malby a chránila je tak před erozí. Většina z nich je starší než 6.000 let, tedy vznikla zhruba v době kamenné. Vědci identifikovali nejméně šest odlišných fází vzniku. Z motivů tu najdeme často zvířata, zvířecí stopy a geometrické znaky, ale kupodivu je tu jen poskrovnu lidských postav. Zastavíte se u Zkamenělého lesa (Petrified Forest) - místě, kde se dochoval miliony let staré stromy i podivuhodná endemická rostlina Welwitshia Miralibis, které jsou svědkem afrického dávnověku. Dále odpoledne navštívíte ojedinělé geologické útvary v chráněné oblasti Organ Pipes a také spatříte Burnt Mountain (Spálenou Horu), která jakoby vzplane při dotyku s paprsky vycházejícího či zapadajícího slunce. Nocleh v oblasti Damarlandu.

7. den: Dopoledne trasa zájezdu pokračuje kolem nejvyššího horského masivu Namibie - Brandbergu. Brandberg ukrývá ve svých skalách tisíce prehistorických maleb a rytin starých 2.000 let, z nich nejznámější je White Lady (Bílá paní). Abyste spatřili namibijskou "Bílou paní" vydáte se pěšky úzkým skalnatým kaňonem společně s místním africkým průvodcem do srdce Brandbergu (vycházka trvá cca 2 hodiny). Odpoledne přejezd lokalitou Tsiseb k Atlantickému oceánu. Návštěva mysu Cape Cross a tzv. Pobřeží koster (Skelton Coast). Na mysu Cape Cross žije obrovská lachtaní  kolonie. Skeleton Coast  patří k nejopuštěnějším místům na Zemi a také k nejchladnější části Namibie. Odpoledne se pak poblíž Henties Bay přesvědčíte, že ještě i dnes je Skeleton Coast stále věrné své pověsti. Vrak lodi Zeila těsně u pobřeží o tom svědčí více než výmluvně. V podvečer příjezd do Swakopmundu. V typickém "německém" koloniálním městečku budete moci ochutnat místní kulinářské speciality - mořské plody, ryby či steak z antilopy. Nocleh ve Swakopmundu.

8. den: Dopoledne vyrazíme do přístavního města Walwis Bay. Na jeho okraji  se nachází početná kolonie plameňáků a pelikánů. Dále nás čeká cesta přes kaňony  Kuiseb a Ghaub během níž překročíme i  obratník Kozoroha. Odpoledne dorazíme do Solitaire, jednoho z mála obydlených míst uprostřed pouště Namib. Zde budete mít možnost ochutnat speciality proslulé místní pekárny. Nocleh v oblasti Sesriem.

9. den: Ráno se vydáme do srdce pouště Namib. Čekají nás nekonečné pláně, červené písečné duny a kamenné hory. Krajina je velmi rozmanitá: od písečných dun přes travnatou poušť až po izolované horské hřebeny. Vyskytují se zde velká stáda přímorožců, antilop skákavých, zeber, dále zde také můžete spatřit třeba kudu, hyeny, šakaly či pštrosy.
Dopoledne dorazíme do oblasti Sossusvlei. Sossus Vlei je  jedním z nejznámějších míst Namíbie. Je to ohromná mělká pánev, ležící uprostřed červených písečných dun, které se zvedají až 200 m nad okolím. Zastavíme se i u jedné z nejvyšších dun světa - DUNE 45. Sami si budete moci vyzkoušet, zda dokážete vystoupat až na její vrchol. Terénními džípy pak přejedete do srdce pouště Namib - údolí Sossuvlei.  Mezi  písečnými dunami pak můžete podniknout pěší výlet do Dead Vlei (Mrtvého údolí), rozpraskaná pánev se zbytky mrtvých stromů. Je to nejfotogeničtější místo Namibie. Odpoledne přejezd zpět do centrální části Namibie. Nocleh poblíž města Rehoboth u jezera Oanda.

10. den: Dopoledne přejezd zpět do Windhoeku. Odpoledne odlet  z Windhoeku zpět do Evropy.

11. den: Přílet do Prahy v průběhu dne.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena zájezdu
26.08. - 06.09.2019Vyprodáno! Podrobnosti
16.06. - 26.06.2020 SLEVA 3000Kč69990 Kč Podrobnosti

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotely,  lodge nebo bungalovy, vesměs kategorie 2*- 4*.

2-lůžkové pokoje s příslušenstvím jsou standardem.

V některých odlehlejších lokalitách může být ubytování poněkud jednodušší.

Některé objekty nabízejí i bazén.

STRAVOVÁNÍ

Součástí ubytování je snídaně.

V každém ubytovacím místě je nabízena večeře. Buď formou jednotného menu nebo bufetu. Případně výběrem z jídelního lístku jako v běžné restauraci. Ochutnat tak budete moci některé africké speciality - např. steak z antilopy či grilovaného krokodýla. V některých místech je nutná rezervace (a tedy i platba) předem. Ceny za večeři si pohybují v relaci od 120 do 350 NAD (200 - 550 Kč). Ceny nápojů se pohybují v relaci 15 - 25 NAD (pivo, cola, džus).

Doplňující informace ke stravování:
V některých odlehlejších částech Namibie jsou možnosti stravování omezené. Ubytovací objekt je tak zpravidla jedinou možností stravování (zpravidla večeří) v širém okolí. Ubytovací zařízení, zejména pak ty s menší ubytovací kapacitou, však zpravidla nemají klasickou restauraci (s možností objednávek večeří "a la carte"), ale nabízejí možnost přípravy večeře na základě objednávky předem. Tj. večeře se objednává již při rezervaci pobytu. Z těchto důvodů je vhodné se s předstihem rozhodnout, zda budete mít o zajištění večeří zájem. Příplatek za večeře se pohybuje v relaci 250 - 550 Kč za osobu. Liší se dle lokality, různá je i forma. V některých případech se jedná o klasické servírované menu, v jiných lokalitách o plnohodnotný bufet style. V základní ceně zájezdu je nabízeno vždy ubytování se snídaní. Jednalo by se tedy o malý příplatek k celkové ceně zájezdu, který je v některých případech povinný, v jiných lokalitách na úvaze klienta.

Lokality Windhoek a Swakopmund nabízejí dostatek možností pro individuální stravování. Večeře tedy předem nezajišťujeme.

V případě ubytování v Oando (10. den) a v Kamanjabu jsou ubytovací objekty vybaveny klasickou restaurací. Klient se tedy může rozhodnout až na místě.

V případě lokality v Twyfelfontein je příplatek za večeře povinný.


PODROBNÝ POPIS

V některých termínech lze (na vyžádání) zajistit odlet z Vídně.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • leteckou dopravu Praha - Windhoek a zpět, včetně letištních tax
  • 8x nocleh v hotelu nebo lodge
  • 8x snídani
  • 1x večeři
  • doprava terénními automobily nebo mikrobusem
  • služby průvodce CK

 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupné do národních parků a uzavřených lokalit
  • vízum (vízový poplatek 80 Eur)
  • komplexní pojištění

POZNÁMKY

Vstupy a další poplatky:

Národní parky Etosha, Namib Naukluft, Cape Cross, Brandberg - 80 NAD (cca 150 Kč)

Přejezd džípy do Sossusvlei - 170 NAD (cca 300 Kč).

Rezervace Okonjima (gepardi) - 450 NAD (cca 800 Kč). 

Vízum

Vízum si klient může zajistit samostatně (na konzulátu Namibie v Berlíně, vízový poplatek činí 80 Eur), nebo využít nabídky CK na vyřízení vízových formalit.


Očkování: Pro návštěvu Namibie není nutné žádné očkování. Doporučujeme očkování proti žloutence (A i B).


Kapacita turistické infrastruktury (ubytování, doprava apod.) je v Namibii omezená. Proto je třeba plánovat tento zájezd s velkým předstihem. Doporučujeme objednat co nejdříve.