DOPORUČUJEME

Safari v Namibii
Safari v Namibii
Namibie,
cena od: 64990 Kč
Hotel Thermál, Velký Meder, Wellness pohoda na 6 nocí
Hotel Thermál, Velký Meder, Wellness pohoda na 6 nocí
Slovensko, Velký Meder
cena od: 8990 Kč
Rajecké Teplice, LD Malá Fatra, Relax classic na 3 noci
Rajecké Teplice, LD Malá Fatra, Relax classic na 3 noci
Slovensko, Rajecké Teplice
cena od: 6750 Kč
Termalpark Nitrava, hotel Termal Kesov, Wellness pobyt na 3 noci
Termalpark Nitrava, hotel Termal Kesov, Wellness pobyt na 3 noci
Slovensko, Termalpark Nitrava
cena od: 3990 Kč
Hotel Orchidea, Velký Meder, Harmonie na 3 noci
Hotel Orchidea, Velký Meder, Harmonie na 3 noci
Slovensko, Velký Meder
cena od: 4790 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Namibie, vzpomínky na Afriku

OBJEDNÁVKA

Zájezd do Namibie vám představí Afriku tak, jak ji znáte z řady filmů či knih minulého století.

Největší turistickou atrakcí Namibie  je národní park Etosha, jeden z nejúžasnějších parků divoké africké zvěře. Čeká zde na vás skvělé safari včetně nočního pozorování zvířat u přírodních napajedel. Další specialitou Namibie jsou písečné duny pouště Namib, prehistorické malby původních obyvatel této části Afriky i specifické pobřeží jižního Atlantiku.
V Namibii můžete stále ještě zažít Afriku tak, jak ji znáte z románů  Wilbura Smithe.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den:
Odlet z Prahy do NAMIBIE.  Let s přestupem (Frankfurt nebo Doha) trvá cca 12 hodin (+ čas na přestup na letišti).

2.den:
Dopoledne přílet do hlavního města Namibie, Windhoeku. Transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka města. Jedinečná meteoritická fontána, která byla vytvořena z 33 meteoritů, nalezených u města Gibeonu počátkem 20. století. Dominanta Windhoeku - Christuskurche, nejstarší stavba Alte Feste a Inkoustový palác - dnešní sídlo parlamentu. Nocleh ve Windhoeku.

3.den:
Ráno odjezd na sever Namibie. Dopoledne zastávka na jednom z největších tržišť Namibie - v Okahandja. Dále pokračování v cestě do oblasti Waterberg Plateau. Tento obrovský masiv z pískovce je dlouhý 50 kilometrů a 16 km široký. Izolovaná náhorní plošina je domovem mnoha druhů zvěře a více než 200 druhů ptactva. Odpoledne se vydáme na procházku na kopec, odměnou za námahu bude nádherný výhled do nekonečné pouště Kalahari. 
Waterberg Plateau se rozprostírá na pískovcové plošině Etjo, ve výšce 150 m nad planinami. Celková rozloha parku činí 405 km2. Park byl založen v r. 1972, původně jako útočiště pro ohrožené druhy zvěře z oblastí Kavango a Caprivi. Příroda vytvořila na tomto území vskutku zajímavé a působivé dílo. Dešťová voda prosakovala pískovcovými vrstvami a vytvořila spoustu potůčků a napajedel pro divokou zvířenu. Uchvátí vás zvláštní zbarvení zdejší půdy - připomíná pálené cihly. Na vrcholu plošiny zůstaly viditelné dinosauří stopy. Dostatek vody na vrcholu plošiny ovlivnil i vegetaci, která se mění ze suché savany porostlé akáciemi v zelenou subtropickou vegetaci se stromy a zelenými pláněmi. Park stále plní svoji funkci záchranného místa ohrožených druhů. V parku má své útočiště 25 druhů zvěře a přes 200 druhů ptáků. Najdete zde černé a bílé nosorožce, antilopy, komby ušaté, buvoly, kudu, divoké psy, leopardy, gepardy atd. Na hoře Okarakuvisa sídlí populace vzácných kondorů. Je to jediné místo v Namibii, kde je můžete nalézt.
Přesun na sever přes oblast Okahandha, kde žijí kmeny původních obyvatel - Hererů. Nocleh.

4.den:
Návštěva národního parku  Etosha (v jazyce Sanů "Velké bílé místo"). Safari v NP Etosha bude jedním z vrcholů této vaší namibijské expedice. Safari v Etoshi je jedinečné, nádherné a jen těžko srovnatelné se safari v jiných afrických zemích. Čeká na vás pestrá paleta zástupců zvířecí říše u vodních napajedel - zebry, žirafy, pakoně, hyeny, sloni, lvi, antilopy. Ale hlavně neskutečná volnost pohybu - jen vy sami si rozhodnete, kam se pojedete podívat.  Vybírat si můžete z řady napajedel, mezi ta nejoblíbenější (nejen turisty, ale především africkou zvěří) patří  napajedlo Okaukuejo s vysokou koncentrací zvěře.  Možnost pozorování zvěře u napajedla i v noci. Nocleh v lodgi uprostřed parku. V noci vás možná vzbudí řev lvů, za svítání budete moci pozorovat stádo žiraf pasoucích se jen pár desítek metrů od vašeho bungalovu...

5.den:
Dopoledne pokračování safari a pozorování zvěře v národním parku Etosha. Odpoledne pak přejezd do oblasti Kamanjabu. Návštěva vesnice Himbů  s proslulými  himbskými  krasavicemi  v kožených sukénkách a potřených  směsí rudé hlinky a másla. Zastávka u Peet Alberts Rock - místa prehistorických skalních kreseb kmene Sanů. Nocleh v Kamanjabu.

6.den:

Přejezd Hererským územím  do oblasti Damaralandu a údolí  Twyfelfontein. Damaraland, pokrývající většinu této oblasti, je pojmenována po lidu Damara, kteří tvoří většinu zdejší populace. Velké prostory jedné z posledních afrických "neoficiálních" divokých oblastí, kde žijí volně zebry, žirafy, antilopy, sloni i  černí nosorožci, zatím stále ještě zůstávají bez omezujících plotů. Čekají zde na vás tisíce let staré skalní malby a rytiny. Malby Sanů.
Twyfelfonteinské malby (památka UNESCO)  vytvořili pradávní umělci (Křováci) sekáním do tvrdého povlaku, který kryje místní pískovec. Za staletí se tato vrstva přelila i přes samotné malby a chránila je tak před erozí. Většina z nich je starší než 6.000 let, tedy vznikla zhruba v době kamenné. Vědci identifikovali nejméně šest odlišných fází vzniku. Z motivů tu najdeme často zvířata, zvířecí stopy a geometrické znaky, ale kupodivu je tu jen poskrovnu lidských postav.
Navštívíte rovněž ojedinělé geologické útvary v chráněné oblasti Organ Pipes a také spatříte Burnt Mountain (Horu Ohně), která jakoby vzplane při dotyku s paprsky vycházejícího či zapadajícího slunce.
Nocleh v oblasti Damarlandu.

7.den:

Trasa zájezdu pokračuje kolem nejvyššího horského masivu Namibie - Brandbergu.   Brandberg ukrývá ve svých skalách tisíce prehistorických maleb a rytin starých 2.000 let, z nich nejznámější je White Lady (Bílá paní). Po cestě možnost nákupu místních krystalů. Přejezd horské oblasti Spitzkoppe s typickou měsíční krajinou. Spatříte tajemné endemické rostliny welwitschia mirabilis, která jsou svědkem afrického dávnověku. Nocleh poblíž městečka Uis.

8.den:
Dopoledne přejezd lokalitou Tsiseb k Atlantickému oceánu. Dále  návštěva mysu Cape Cross a tzv. Pobřeží koster (Skelton Coast). Na mysu Cape Cross žije obrovská lachtaní  kolonie. Skeleton Coast  patří k nejopuštěnějším místům na Zemi a také k nejchladnější části Namibie.
Později odpoledne přejezd do Swakopmundu. V typickém "německém" koloniálním městečku budete moci ochutnat místní kulinářské speciality - mořské plody, ryby či steak z antilopy. Nocleh ve Swakopmundu.

9.den:
Ráno vyrazíme do přístavního města Walwis Bay. Na jeho okraji  se nachází početná kolonie plameňáků a pelikánů.
Dále nás čeká cesta přes kaňony  Kuiseb a Ghaub během níž překročíme i  obratník Kozoroha. Odpoledne dorazíme do Solitaire, jednoho z mála obydlených míst uprostřed pouště Namib. Nocleh v oblasti Sesriem.

10.den:
Ráno se vydáme do srdce pouště Namib. Čekají nás nekonečné pláně, červené písečné duny a kamenné hory. Krajina je velmi rozmanitá: od písečných dun přes travnatou poušť až po izolované horské hřebeny. Vyskytují se zde velká stáda přímorožců, antilop skákavých, zeber, dále zde také můžete spatřit třeba kudu, hyeny, šakaly či pštrosy.
Dopoledne dorazíme do oblasti SOSSUSVLEI. Sossus Vlei je  jedním z nejznámějších míst Namíbie. Je to ohromná mělká pánev, ležící uprostřed červených písečných dun, které se zvedají až 200 m nad okolím. Zastavíme se u jedné z nejvyšších dun světa - DUNE 45. Mezi  písečnými dunami pak můžete podniknout pěší výlet do Dead Vlei (Mrtvého údolí), rozpraskaná pánev se zbytky mrtvých stromů. Je to nejfotogeničtější místo Namibie.
Nocleh poblíž města Rehoboth.

11.den:
Dopoledne přejezd zpět do Windhoeku. V průběhu dne odlet  z Windhoeku zpět do Evropy.

12.den:
Přílet do Prahy.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena zájezdu
21.05. - 01.06.2018Vyprodáno! Podrobnosti
14.06. - 25.06.2018Vyprodáno! Podrobnosti
27.06. - 08.07.2018Vyprodáno! Podrobnosti

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotely,  lodge nebo bungalovy,  vesměs kategorie 2* - 4*.

2-lůžkové pokoje s příslušenstvím jsou  standardem.

V některých odlehlejších lokalitách může být ubytování poněkud jednodušší.

Některé objekty nabízejí i bazén.

STRAVOVÁNÍ

Součástí ubytování je snídaně.

V každém ubytovacím místě je nabízena večeře. Buď formou jednotného menu nebo bufetu. Případně výběrem z jídelního lístku jako v běžné restauraci.  Ochutnat tak budete moci některé africké speciality  - např. steak z antilopy či grilovaného krokodýla. V některých místech je nutná rezervace (a tedy i platba) předem.

Ceny za večeři si pohybují v relaci od 110 do 300 NAD (190 - 520 Kč).

Ceny nápojů se pohybují v relaci 15 - 25 NAD (pivo, cola, džus).


Doplňující informace ke stravování:

V některých odlehlejších částech Namibie jsou možnosti stravování omezené. Ubytovací objekt je tak zpravidla jedinou možností stravování (zpravidla večeří) v širém okolí.  Ubytovací zařízení, zejména pak ty s menší ubytovací kapacitou, však zpravidla nemají klasickou restauraci (s možností objednávek večeří "a la carte"), ale nabízejí možnost přípravy večeře na základě objednávky předem. Tj. večeře se objednává již při rezervaci pobytu.   Z těchto důvodů je vhodné se s předstihem rozhodnout, zda budete mít o zajištění večeří zájem. Příplatek za večeře se pohybuje v relaci 250 - 550 Kč za osobu. Liší se dle lokality, různá je i forma. V některých případech se jedná o klasické servírované menu, v jiných lokalitách o plnohodnotný bufet style.

V základní ceně zájezdu je nabízeno vždy ubytování se snídaní. Jednalo by se tedy o malý příplatek k celkové ceně zájezdu, který je na úvaze klienta.

Lokality WindhoekSwakopmund nabízejí dostatek možností pro individuální stravování. Večeře tedy předem nezajišťujeme.

V případě ubytování v  Oando (10. den) a v Kamanjabu jsou ubytovací objekty vybaveny klasickou restaurací. Klient se tedy může rozhodnout až na místě.

V dalších případech ubytování doporučujeme zvolit objednávku večeří předem.


ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letenku Praha - Windhoek a zpět
  • 9x nocleh v hotelu nebo lodge
  • 9x snídani
  • doprava terénními automobily nebo mikrobusem
  • služby průvodce CK

 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupné do národních parků a uzavřených lokalit
  • vízum (vízový poplatek 80 Eur)

POZNÁMKY

Vstupy:

Národní parky Etosha, Waterberg, Namib Naukluft, Cape Cross - 80 NAD (cca 150 Kč)


Vízum

Vízum si klient může zajistit samostatně (na konzulátu Namibie v Berlíně, vízový poplatek činí 80 Eur), nebo využít nabídky CK na vyřízení vízových formalit.


Očkování: Pro návštěvu Namibie není nutné žádné očkování. Doporučujeme očkpvání proti žloutence (A i B).


Kapacita turistické infrastruktury (ubytování, doprava apod.) je v Namibii omezená. Proto je třeba plánovat tento zájezd s velkým předstihem. Doporučujeme objednat co nejdříve.