DOPORUČUJEME

Burgundsko
Burgundsko
Francie,
cena od: 12990 Kč
Španělsko - cesta do Santiaga
Španělsko - cesta do Santiaga
Španělsko,
cena od: 24990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Mnichovské výstavy: Florencie a její renesanční malíři

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Velkolepá výstava v Alte Pinakothek nazvaná Florencie a její renesanční malíři představuje unikátní kolekci děl velkých renesančních malířů jako byl Giotto, Lorenzo Monaco, Filipo a Filipino Lippi, Fra Angelico, Botticelli a Leonardo da Vinci. Celý galerijní soubor by nedávno podroben důkladnému technologickému průzkumu, jehož výsledky expozice nabídne divákům. Výstavu doplní atraktivní zahraniční zápůjčky tak, aby obraz umění ve Florencii za vlády prvních Medicejů byl kompletní a reprezentativní.

Ojedinělá výstava klamy oka ve výtvarném umění představí nejrůznější možnosti jaké malíři a sochaři používají k vyjádření optické iluze perspektivy, iluze barev, iluze pohybu a iluze forem. Snaha oklamat a skandálně šokovat diváka pomocí malby byla známá už od antiky. Spisovatel a encyklopedista Plinius Starší popisuje urputnou soutěž mezi dvěma malíři, při níž se mělo prokázat, kdo z nich je lepší. Zeuxis namaloval zátiší s hrozny tak věrně, že se slétali ptáci, aby si na nich pochutnali. Parrhasios byl však rafinovanější. Když ho soupeř vyzval, aby odhalil obraz zakrytý rouškou, rozesmál se a ukázal mu, že rouška je jen namalovaná. Ona sama je prostě soutěžním obrazem. Výstava nabízí zábavnou cestou nejrůznější iluze v malbě, sochařství, architektuře, designu, módě i interaktivního umění virtuální reality od antiky po současnost.

PROGRAM ZÁJEZDU

Odjezd z Prahy v sobotu 3. listopadu v 6.00 hodin od HLAVNÍHO NÁDRAŽÍ V PRAZE (parkoviště nad stanicí metra), kolem 11.00 příjezd do Mnichova, komentovaná prohlídka výstavy Florencie a její renesanční malíři - od Giotta k Leonardovi da Vinci. Odpoledne návštěva výstavy o klamech oka ve výtvarném umění od antiky k op-artu. Odjezd z Mnichova v 17.30 hodin, příjezd do Prahy přibližně ve 23.00 hodin.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 03.11.2018 - 03.11.2018

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Vyprodáno! 1200 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Komplexní pojištění - Kooperativa Volno 40 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Praha Volno 0 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem
  • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupné do objektů

POZNÁMKY

Zájezd autobusem bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour s.r.o. ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude PhDr. Peter Kováč, odborník na toskánskou renesanci.