DOPORUČUJEME

Perly švábské Alby
Perly švábské Alby
Německo,
cena od: 5190 Kč
Barcelona a Montserrat, letecky
Barcelona a Montserrat, letecky
Španělsko,
cena od: 15990 Kč
Sicílie - letecky
Sicílie - letecky
Itálie,
cena od: 28990 Kč
Velký okruh Vietnamem
Velký okruh Vietnamem
Vietnam,
cena od: 59990 Kč
Burgundsko
Burgundsko
Francie,
cena od: 12990 Kč
Namibie, vzpomínky na Afriku
Namibie, vzpomínky na Afriku
Namibie,
cena od: 71990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Mallorca

Pojeďte s námi poznat nepříliš vzdálený ostrov ve Středozemním moři. Mallorca nabízí turistům překvapivě širokou škálu výletů především v pohoří Tramuntana, které se táhne na SZ ostrova. Během výletů do přírody mnoho turistů nepotkáte. Většina z nich leží jen u moře. Pro Vás bude teplé moře (25°C) častou odměnou na závěr dne. Zdoláte několik vrcholů, projdete ojedinělou soutěskou, obejdete zajímavé vyhlídky a jistě vás osloví i hlavní město Palma. Bydlet budete 7 nocí v hotelu 3*s možností bohaté polopenze s přístupen do moře přímo z hotelu a 2 noci v bývalém klášteře v srdci pohoří Tramuntana s osobitou atmosférou.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy na Mallorku, let trvá 2 hodiny a 15 minut.

2. den: V jihozápadní části ostrova dojdete na skalisko zvané "čertův balkon", je to útes 400 m nad mořem s výhledem na ostrov Dragonera, sestoupíte k rozvalinám kláštera Sa Trapa a úbočím pobřežních skal dojdete až k moři do městečka Sant Elm (3 - 4 hod ), kde Vás čeká písečná pláž a koupání.

3. den: Od přehradního jezera Cuber v pohoří Tramuntana vystoupáte do průsmyku pod vrchol L´Ofre (1090 m), zájemci zdolají vrchol s krásným výhledem (75 min. tam i zpět), pak společně sestoupíte ke statku Finca L´Ofre a dále po poutní stezce jedním z nejkrásnějších kaňonů Mallorky do městečka Biniaraix (3,25 hod); prohlídka přímořského letoviska Port de Sóller.

4. den: Navštívíte krápníkové jeskyně Coves del Drac, kde uvidíte jedno z největších podzemních jezer na světě; odpoledne hlavní město Palma - hrad, královský palác, katedrála, arabské lázně, kostel a klášter sv. Františka, úzké uličky a náměstíčka starého města s hospůdkami a bary, obchod s výrobky z mallorských perel; ubytování v pohoří Tramuntana v klášteře Lluc na 2 noci.

5. den: Po klikaté strmé silnici sjedete z výšky 800 m až k moři k zátoce Sa Calobra, projdete tunelem ve skále a od moře budete postupovat soutěskou Torrent de Pareis, kterou si mezi vysokými skalami prorazila k moři říčka, budete přelézat velké vápencové kameny, budete hledat cestu pro průchod dnem úzké soutěsky, kdo se bude chtít dostat hlouběji do kaňonu, musí se protáhnout za pomoci lana úzkou skalní štěrbinou, na závěr dne vás čeká báječná koupel (2 - 5 hod)záleží na Vás, kam až budete chtít dojít).

6. den: Vystoupíte na nejvyšší turisticky dosažitelný vrchol Mallorky - Massanellu (1352 m), po lesních cestách se dostanete na pěšiny vysokohorského charakteru, na vrcholu vám pak leží u nohou celá Mallorka (4,5 hod.), je možné výstup kdykoliv přerušit a spokojit se s výhledem z nižší pozice; na závěr dne si prohlédnete klášter Lluc.

7. den: Mezi nejnavštěvovanější místa ostrova patří město Valldemossa, podniknete okružní túru v jeho okolí po starých jezdeckých cestách, projdete hřebenovou cestu s impozantními výhledy na pobřeží, do Valldemossy se vrátíte dle výběru za 3,5 - 5 hod.; prohlídka Valldemossy včetně kláštera.

8. den: Z vesničky Orient vystoupáte ke zříceninám hradu Castell d´Alaró (822 m) na vrcholu skalního ostrohu s výhledy do centrální roviny a na tisícové vrcholy; od hradu sestoupíte kolem statku Finca Es Verger k městu Alaró (3 hod.); dnešní den se do hotelu na pobřeží vrátíte brzy odpoledne a budete mít více prostoru ke koupání a odpočinku.

9. den: Vzrušující výstup na "Matterhorn" ostrova - vrchol Galatzó (1026 m), začínáte po lesní pěšině, pak půjdete volným terénem, závěrečná pasáž má několik strmějších míst po holých skalách, odměnou bude výhled na všechny světové strany (4,5 hod.); zastávka ve vile La Granja - stylově zařízená dobová usedlost vás vrátí o pár století zpět.

10. den: Koupání, nákupy, večerní odlet, přílet do ČR v cca 23:50 hod.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena za osobu
20.09. - 29.09.201927980 Kč Podrobnosti
25.09. - 04.10.202027980 Kč Podrobnosti

PODROBNÝ POPIS

Doprava po ostrovech je zajištěna auty a mikrobusy, nebo minibusem/busem.

Část dne bude věnována turistice, část dne se bude přejíždět se zastávkami na zajímavých místech.

Téměř denně budete mít možnost vykoupat se v moři a koupit si potraviny nebo si zajít na večeři do místní restaurace.

Turistického programu se nemusíte každý den zúčastnit, můžete zůstat odpočívat, koupat se nebo si turistiku zkrátit.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • leteckou dopravu, včetně všech letištních tax a poplatků 
  • 9x ubytování
  • 9x snídani ve 2-lůžkových pokojích se sociálním zařízením
  • dopravu po ostrově auty, mikrobusy nebo busem
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • pojištění
  • orientační výše vstupného cca 60 EUR
  • výstup na vrchol Massanella cca 6 EUR
  • večeře 8 - 15 EUR