DOPORUČUJEME

Mallorca
Mallorca
Španělsko,
cena od: 27980 Kč
Colorado, Utah a Arizona
Colorado, Utah a Arizona
USA,
cena od: 56990 Kč
Namibie, vzpomínky na Afriku
Namibie, vzpomínky na Afriku
Namibie,
cena od: 69990 Kč
Namibie - velký okruh
Namibie - velký okruh
Namibie,
cena od: 78990 Kč
Čína - to nejlepší z říše středu
Čína - to nejlepší z říše středu
Čína,
cena od: 48990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Karibik - Guadeloupe, Dominika, Martinik

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Poznejte tři ostrovy ležící ve východním Karibiku na rozhraní Atlantického oceánu a Karibského moře. Guadeloupe tvarem připomíná motýla, jehož křídla tvoří dva ostrovy: západní hornatý ostrov Basse-Terre a východní nížinatý Grande-Terre. Dominika je právem nazývána perlou Karibiku. Nachází se zde druhé největší vroucí jezero na světě, sirné výpary s tryskající horkou vodou, řeky, potoky a zajímavé vodopády schované v pralese. Budete mít pocit, že tento ostrov ještě civilizace pod kontrolou rozhodně nemá. Martinik přitahuje plážemi s bílým pískem.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy, doba letu cca 11 hodin s přestupem. Přílet na Guadeloupe, ubytování.

2. den: Nejvyšší vrchol Guadeloupe na ostrově Basse Terre - stále činná sopka La Soufriére 1467 m. Z parkoviště ve výšce 1000 m půjdete na vrchol, kde z nitra sopky stoupají sirné výpary v často se měnící intenzitě, je to vzrušující přírodní divadlo. Při zpáteční cestě obejdete sopečný vrchol z druhé strany, dále po západním pobřeží Basse Terre se zastávkou na koupání v Karibském moři.

3. den: Cesta k nejvyšším vodopádům východního Karibiku, tvořící kaskádu tří vodopádů na řece Carbet - cca 20 min. chůze na místo s výhledem na druhý vodopád (110 m vysoký), dále náročnější cesta hustým porostem cca 75 min. k prvnímu vodopádu (115 m vysoký), pod nímž se v jezírku můžete vykoupat a dát si svačinu - pravděpodobně úplně sami, bez dalších turistů.

4. den: Rychlou lodí na ostrov Dominika, ubytování. V závislosti na plavebním řádu odpoledne prohlídka hlavního města Roseau a botanické zahrady s papoušky.

5. den: Ráno Trafalgarské vodopády, kde se budete moci ponořit do přírodních bazénků s horkou sirnou vodou. Poté půjdete k Middlehamskému vodopádu, stínem deštného lesa po upravené cestě až na vyhlídku asi 100 m od vodopádu. K Fresh Water Lake se dá dojet mikrobusem, takže se projdete jen u jezírka. Dojedete až na jižní cíp ostrova Scotts Head s pěknou pláží na koupání a vyhlídkou na místo, kde se stýká Atlantický oceán s Karibským mořem.

6. den: Okružní jízda kolem ostrova začne u města Portsmouth, kde poplujete loďkou po Indiánské řece do jinak nepřístupných míst až k baru v džungli, kde se jistě občerstvíte místním koktejlem. Úzkou silnicí projedete horskou džunglí překypující tropickou zelení na východní pobřeží, spatříte plantáže kokosových palem, projedete Carib Territory - území, kde žijí karibští indiáni, poslední původní obyvatelé východního Karibiku vůbec. Půjdete po Ecsaliére Tete Chien na vyhlídku na útesy.

7. den: Cesta k jezeru s vroucí vodou Boiling lake je náročná celodenní túra, ale nejkrásnější na Dominice. K jezeru půjdete deštným lesem, při zdolávání strmého svahu Vám pod nohama poteče potok. Projdete údolím "Pusté" se sirnými výpary s gejzírky horké vody. Na závěr zpáteční cesty je možné koupání ve skalní soutěsce s jezírkem.

8.den: Ke Smaragdovému jezeru půjdete bujnou vegetací. Po cestě k vodopádu Sari Sari Falls půjdete převážně vysokým porostem, 2x přebrodíte potok asi 5 m široký a po kolena hluboký, ale vodopád v pralese za to stojí, vykoupání po cestě je možné v jezírku i v potoce. Výlet Boetica - Glassé je zajímavý sestup od silnice až na pruh lávy končící v moři. Dále pojedete k oblázkové pláži Champagne na západním pobřeží - koupání.

9. den: Rychlou lodí na ostrov Martinik. V závislosti na plavebním řádu odpoledne koupání na poloostrově Caravelle na východním pobřeží.

10. den: Pokusíte se zdolat nejvyšší vrchol ostrova - horu Mont Pelée 1395 m, která naposledy soptila v roce 1902, kdy zničila město St-Pierre. Vyjedete do výšky 825 m, dále pěšky, rozhodně vylezte alespoň do výšky 1245 m, prochází tudy hrana kaldeiry a výhledy zato stojí. Na zpáteční cestě se po náročné túře zastavíte na vykoupání.

11. den: Prohlídka hlavního města Fort de France s tržnicí. Objedete jižní část ostrova, kde se vykoupete na pláži s výhledem na skálu Rocher du Diamant a také na nejjižnější pláži Martiniku s palmami a bílým pískem "Salines", dále se projdete nejjižnější obcí ostrova Ste-Anne s obchůdky a restauracemi.

12. den: Vyjedete k bazilice Sacré-Coeur nad Fort de France. Navštívíte botanickou zahradu Jardim de Balata, kde půjdete i po lávkách zavěšených v korunách stromů a uvidíte kolibříky. Pojedete po Route de la Trace - je to jízda deštnými lesy s vysokými kapradinami, se svahy porostlými anthuriemi a bambusy. Projdete se podle vodního kanálu Beauregard.

13. den: Výlet přírodní rezervací na poloostrově Caravelle, procházka kolem zříceniny zámečku Dubuc, až na pobřeží s krásným koupáním. Obejdete nejvýchodnější výběžek poloostrova, zastávka na několika vyhlídkách, cestou k autu se podíváte i k majáku.

14. den: Dopoledne návštěva muzea rumu s ochutnávkou. Odpoledne odpočinek u moře a k večeru přesun na letiště. Odlet do ČR s jedním přestupem.

15. den: Přílet do Prahy.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 04.03.2019 - 18.03.2019

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Volno 74980 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Komplexní pojištění - Kooperativa Volno 1950 Kč

STRAVOVÁNÍ

Na každém ubytování je vždy k dispozici malá kuchyňka/kuchyňský kout (dvouvařič, lednice, dřez, rychlovarná konvice, překapávač na kávu, nádobí, příbory) která Vám poslouží k přípravě snídaně či večeře - nákup v supermarketu nebo samoobsluze je možný téměř každý den - není třeba vozit ani nakupovat velké zásoby; na Guadeloupu a Martiniku si můžete každý den zajít na večeři do restaurace, na Dominice je případná večeře nutná domluvit vždy den předem; přes den se stravujete z vlastních zásob - při výletě budete dělat pauzy na odpočinek a svačiny, potraviny lze koupit téměř každý den v supermarketu/samoobsluze ráno před začátkem programu, nebo po návratu na ubytování.

PODROBNÝ POPIS

Na každém ostrově budete projíždět po silnicích vedoucích bujnou vegetací tropického deštného pralesa. Kolem Vás budou svahy porostlé kapradinami, husté bambusové porosty, obrovské mahagony a gumovníky, orchideje, heliconie a zázvor. Navštívíte známá místa, kde potkáte hodně turistů, ale také místa téměř neznámá, kde možná nepotkáte vůbec nikoho.

Zájezd je určen pro 8 - 16 osob.

Většinou bude část dne věnována turistice, vždy i s kratší variantou a část dne se bude přejíždět mikrobusy se zastávkami na zajímavých místech.

Často budete mít možnost vykoupat se v Atlantickém oceánu a v Karibském moři s teplotou vody kolem 25°C.

Denně budete mít možnost nákupu potravin nebo si zajít na večeři do místní restaurace.

Turistického programu se nemusíte každý den zúčastnit, můžete zůstat odpočívat.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letecká doprava Praha - Karibik a zpět, včetně letištních tax
  • 13x nocleh v penzionech nebo v bungalovech (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 2x lodní lístek mezi ostrovy
  • doprava mikrobusy nebo auty na ostrovech
  • vstupy do národního parku na Dominice
  • výstupní daň z Dominiky
  • služby českého průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • pojištění