DOPORUČUJEME

Nepál a lehký trek v Himalájích
Nepál a lehký trek v Himalájích
Nepál,
cena od: 47990 Kč
Trek pod Annapurnou (expedice)
Trek pod Annapurnou (expedice)
Nepál,
cena od: 41690 Kč
Nepál a trek v Himalájích (expedice)
Nepál a trek v Himalájích (expedice)
Nepál,
cena od: 39890 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Himaláje a trek pod Annapurnou

OBJEDNÁVKA

 • Himaláje

DALŠÍ INFORMACE

 • Typy zájezdů
  Typy zájezdů Do Nepálu nabízíme 2 základní  typy zájezdů. Tzv. expedice jsou zájezdy určené pro individuální klienty a nejsou doprovázeny českým průvodcem.
 • Nepál

Program tohoto zájezdu vám vedle poznání Káthmándú a přilehlých královských měst nabídne i možnost podívat se na Himaláje opravdu zblízka. Program tohoto zájezdu je sestaven tak, aby jej mohl absolvovat každý běžný turista. Nevyžaduje žádnou velkou fyzickou zdatnost či zkušenost s vysokohorským prostředím a turistikou. Podstatnou část cesty tvoří nepříliš obtížný 5-denní trek v oblasti Annapurny spojený s výstupem na jeden z himalájských minivrcholků, tzv. Poon Hill (3190 m).

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Pozdě večer sraz na letišti v Praze a odbavení k letu do Nepálu.

2. den: Krátce po půlnoci odlet z Prahy do Káthmándú (přes Dubai). Na vyžádání je možný odlet též z Vídně či Bratislavy. Přestup na další spoj v Dubai. Pokračování v letu do Nepálu. Přílet do Káthmándú ve večerních hodinách. Transfer do hotelu  v centru Káthmándú - čtvrti Thamel a ubytování.

3.den: Během dne vyřízení povolení k návštěvě národního parku Annapurny a povolení k treku. Dopoledne procházka čtvrtí Thamel (historickým a turistickým centrem Káthmándú) a návštěva královského komplexu paláců na Durbar Square. Odpoledne návštěva chrámového komplexu Pašupatinath, který leží na břehu posvátné řeky Bagmati. Chrám je dodnes místem pohřebních obřadů místních hinduistů, tzv. ghatů. Místo je přirovnáváno k indickému Váránásí, řeka Bagmati ústí do posvátné Gangy. Dále návštěva Swoyambhu (památka UNESCO) - tzv. opičí chrám na kopci nad městem. Místo je významným centrem nepálského budhismu a nabízí nádherné vyhlídky na město i panoráma okolních hor.  
4. den: Transfer z Káthmándú do Pokhary. Pokhara (900 m n. m.) je jednoznačně nejnavštěvovanějším nepálským městem. Říká se, že oblast Pokhary patří k jedněm z nejkrásnějších míst na světě. Přispívá k tomu především úchvatné panoráma himalájských osmitisícovek nad městem i půvabné jezero Phewa.

5. den: Po snídani transfer z Pokhary do Nayapulu (cca 90 min. jízdy). Zde již začíná vaše dobrodružství. Přejdete vysutý most přes řeku Modi a zamíříte k vesničce Birethanti (1030 m), kam se dostanete zhruba po 45 minutách chůze. Cesta dále mírně stoupá směrem k Tikhedungha (1540 m).  Pokračovat budeme náročnějším výstupem (schody) až do Ulleri (2020 m).  Odpoledne ubytování v horské lodge (chatě) a odpočinek po cestě. Z údolí můžete obdivovat všechny horské velikány této oblasti. Především pak horský masív Annapurny.

Náročnost prvního dne:  První část (cca 2 hodiny) se jedná spíše o procházku kolem potoka resp. říčky.  Následně pak, zpravidla po obědě, následuje cca 2-hodinový úsek náročnějšího výstupu (= schody). 

6. den: Pokračování treku do Ghorepani (2900 m).  Ubytování v lodgi. Nádherné panoramatické výhledy na Annapurnu, Hiunchuli a Annapurnu South.

 Náročnost druhého dne: Vesměs stoupání obdobně jako  v předchozí den. Dopoledne ještě poněkud strmější a náročnější úseky. Odpoledne pak již vesměs mírnější stoupání do Ghandruku. V nadmořské výšce kolem 3000 metrů se může objevit i sníh. Předpokládaná délka 7 hodin.

7. den: Časně ráno výstup na Poon Hill (3210 m), výhledy na osmitisícovky v oblasti - Annapurna, Dhaulagiri atd. Dále pokračování v cestě přes sedlo Deurali (3290 m) do Ban Thani (3270 m). Po cestě se nabízí řada úchvatných výhledů na okolní osmitisícovky. Odpoledne ubytování v lodgi v Tadapani.

Náročnost třetího dne:  V průběhu tohoto dne se může projevit vliv nadmořské výšky. Zejména ráno a dopoledne se budete pohybovat v nadmořské výšce nad 3.000 metrů. Odchod na výstup na Poon Hill  je v časných ranních hodinách, ještě za tmy - doporučujeme čelovky, teploty za jasné noci mohou klesat pod 0C (nezapomeňte teplé oblečení!). Výstup na Poon Hill je zpoplatněn - cca 100 NRP. Výstup trvá cca 1 hodinu. Z výstupu na Poon Hill se vrátíte zpět na lodge - na snídani a sbalení věcí. V případě fyzických problémů je tedy možné výstup na Poon Hill vynechat. Další trasa treku střídá výstupy i sestupy, některé poměrně příkré či dlouhé. Celkově je tento den nejdelším na tomto treku. Předpoklad příchodu do Tadapani je kolem 16. - 17. hodiny. Tedy celkem cca  2 hodiny výstup a sestup Poon Hill a 8 hodin na cestě z Ghandruku do Tadapani (včetně přestávky na oběd).

8. den: Sestup z Thadapani (2650 m)  do Ghandruku (1980 m). I při sestupu můžete sledovat himalájská panoramata.

Náročnost čtvrtého dne:  Poměrně jednoduchá část treku, většinou sestup. Trasa vede vesměs horským tropickým pralesem. Přechod do Ghandruku bude trvat cca 3-4 hodiny.

9. den: Po snídani váš čeká sestup z Ghandruku zpět do Nayapulu.

Náročnost pátého dne:  Poměrně jednoduchý úsek, vesměs sestup (v úseku před Kimchi poměrně strmé schody). Cca 5-6 hodin.

Odpoledne transfer zpět do Pokhary a ubytování v hotelu v Pokhaře.
10. den: Odjezd z Pokhary zpět do Káthmándú. Za jasného počasí možno kochat se výhledy na Ganesh Himal, Himala Chuli, Manaslu, Annapurnu  Cesta trvá cca 6-7 hodin.
Odpoledne ubytování v hotelu v Káthmándú.

11. den:  Dopoledne možnost návštěvy královských měst Patan či Bhaktapur (doprava za úhradu na místě). V podvečer transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do Prahy.

12. den: Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu základní cena
09.11. - 20.11.2018Vyprodáno! Podrobnosti
30.03. - 10.04.2019 SLEVA 4%47990 Kč Podrobnosti
09.11. - 20.11.2019 SLEVA 3000Kč47990 Kč Podrobnosti

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel 3* v Thamelu / Káthmándú. Nejčastěji hotel Grand Thamel. 

Hotel 3* v Pokhaře. Nejčastěji hotel Bougienvilla.

Hotely této kategorie nabízí obvyklou vybavenost a rozsah služeb. S určitým přihlédnutím ke specifikům dané lokality. 2-3 lůžkové pokoje s příslušenstvím, TV, klimatizací.

 

Horská chata (tzv. lodge) na treku. Jednoduše vybavené pokoje (2-3 lůžkové). Někdy s vlastním příslušenstvím, někdy společná sprcha a WC. 

STRAVOVÁNÍ

Snídaně v ceně hotelového ubytování.

Nepálská snídaně se poněkud liší od evropských standardů.  Mléčné či masné výrobky zde najdete jen výjmečně nebo v omezeném rozsahu.

Většinou jsou k dispozici vajíčka (na různý způsob), opečený brambor a dále pestrá nabídka ovoce a zeleniny. Samozřejmě, čaj nebo káva, pečivo či toust, džem a máslo (zpravidla jačí).

Stravování na treku v místních restauracích a lodgích. Dostatečný výběr místní kuchyně.

Jak v Káthmándú, tak i v Pokhaře je  v místě ubytování pestrý výběr restaurací s dostatečnou nabídkou a výběrem jídel jak místní, tak i mezinárodní kuchyně. Ceny oběda či večeře se pohybují kolem 300 - 600 NR (60 - 120 Kč). Ceny nápojů od 50 do 400 NR (cola, minerálka, džus, pivo, ...). 

PODROBNÝ POPIS

Součástí zájezdu je i nepříliš náročný trek v oblasti Annapurny. Nejsou nutné žádné předchozí trekové či expediční zkušenosti. Dostačující je průměrná fyzická kondice, kvalitní trekové boty, vhodné oblečení a lehký spacák (běžné lůžkoviny jsou k dispozici. Po dobu treku je ubytování zajištěno v jednoduchých ale čistých lodžích (= horská chata), pokoje s oddělenými lůžky pro 2-3 osoby. Stravování po dobu treku je dostupné v horských lodích v rozsahu odpovídajícím místním podmínkám.


Orientační ceny vstupného do památkových objektů (10 NR (nepálských rupií) = 2,5 Kč):

Durbar Square v Káthmándú - 1000 NR

Patan - 500 NR

Bhaktapur - 1500 NR

Pašupatinath - 1000 NR

Sarangkot / Pokhara - 60 NR

Devis Fall / Pokhara - 30 NR

jeskyně Gupteshwor / Pokhara - 100 NR

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letenku do Káthmándú a zpět 
 • 3x nocleh v hotelu 3* v Káthmándú 
 • 2x nocleh v hotelu 3* v Pokhaře 
 • 4x nocleh v lodge na treku
 • 1x tranzitní nocleh v Dubaji (pokud je čekání na letišti delší než 12 hodin)
 • 5x snídani (Káthmándu, Pokhara)
 • transfery z letiště do hotelu a zpět v Káthmándú
 • místní doprava v Káthmándú (návštěva Swoyambhu) 
 • transfery autem z Káthmándú do Pokhary a zpět 
 • transfery autem z Pokhary do Naypulu / Phedi a zpět do Pokhary
 • místního nosiče na treku (jednoho na dvojici)
 • TIM (povolení na trek)
 • vstupné do Národního parku Annapurna 
 • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

vízum do Nepálu - vyřizuje se na místě po příletu na letišti za poplatek 25 USD

místní dopravu (mimo výše uvedené transfery)

POZNÁMKY

Cenově nejvýhodnější spojení nabízí aktuálně letecká společnost Fly Dubai. Let s přestupem v Dubaji (někdy s využitím tranzitního  noclehu v Dubaji).


V základní ceně zájezdu je kalkulována cena letenky do výše 20.000 Kč. V případě rezervace krátce před odletem může být již cena letenky vyšší. Z tohoto důvodu může být účtován menší doplatek k ceně letenky, nebo alternativně nabídnuto jiné letecké spojení.


Časový posun v Nepálu: zimní + 4.45 hodiny / letní + 3.45 hodiny.


Reportáž z jednoho z našich treků pod Annapurnou si můžete přečíst zde:

www.slanske-noviny.cz/dokumenty/11-expedice-ghorepani.pdf

Více informací k nabídce našich zájezdů do Nepálu naleznete zde