DOPORUČUJEME


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/www/slantour.cz/www/slantour.cz/component/objects/MySQLDatabase.php on line 63
Do Londýna za Harry Potterem (letecky)
Do Londýna za Harry Potterem (letecky)
Anglie,
cena od: 14990 Kč
Skotsko - Grand Tour, letecky
Skotsko - Grand Tour, letecky
Skotsko,
cena od: 25990 Kč
Expo 2020, Dubai
Expo 2020, Dubai
Spojené Arabské Emiráty,
cena od: 25990 Kč
Vídeň a zámek Schönbrunn
Vídeň a zámek Schönbrunn
Rakousko,
cena od: 2190 Kč
Barcelona a Montserrat, letecky
Barcelona a Montserrat, letecky
Španělsko,
cena od: 15990 Kč
Bavorské hrady a zámky
Bavorské hrady a zámky
Německo,
cena od: 3590 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Colorado, Utah a Arizona

OBJEDNÁVKA

Cestou zemí kovbojů a indiánů s lehkou turistikou. Vždy jste toužili zažít atmosféru Divokého Západu nebo se stát přímo jedním z aktérů některého westernu? Zatím se vám to nepovedlo? Nevadí. Věřte tomu, že pokud se s námi vydáte na cestu, kterou vám popíšeme v následujících řádcích, budete si jako skutečná hvězda připadat. Je možné, že vás občas přepadne pocit, že se procházíte mezi kulisami, to kvůli tomu, že vás v naprosto opuštěné, ploché prérii najednou překvapí do obrovské výšky vyrůstající monument. Navštívíme oblast, kde se nachází ty nejlepší národní parky v Americe, budeme putovat místy, kde budeme žasnout nad tím, co všechno příroda stvořila. A i když žijeme v 21. století, na některých místech, tam, kde stále zůstali indiánské kmeny, platí jiná pravidla, jiné zákony, kterými se musíme řídit. Láká vás myšlenka se projet po Route 66, tzv. Matce všech silnic? Tak vyrazte s námi do zemí kovbojů a indiánů, pojďte si vyslechnout příběh místních, jejichž předci, stateční pionýři, neváhali nasadit život při cestě za lepšími zítřky, když procházeli kaňony a drsnými pláněmi, aby založili své osady.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet do Denveru, hlavního města Colorada, které je zároveň vstupní branou do Skalistých hor. Ve městě si projdeme 16. ulici, které je pěší zónou města a na jejím konci stojí nejdůležitější coloradská budova - Státní kapitol, ze kterého se naskýtá úžasný výhled na hory. Krátce si odpočineme v Civic Center Parku, který leží hned před kapitolem. V případě dostatku času možnost návštěvy denverských muzeí. Večer je možné strávit v příjemném místním minipivovaru u pravé americké večeře.

2. den: Nad městečkem Golden, na Lookout Mountain, navštívíme památník a místo posledního odpočinku Buffalo Billa, známého propagátora Západu. Poté se přesuneme do NP Rocky Mountain (Skalisté hory), kterému dominují vysoké stromy, ale také krásná květena horských luk. Není výjimkou, že se zde setkáte s losy, jeleny, ale třeba i s medvědy. Projdeme se kolem jezera Bear Lake a dojdeme k vodopádům Alberta Falls. Celý park výborně poznáme ze silnice Trail Ridge Road, nejvýše položené silnice v USA, ze které se naskýtají nezapomenutelné výhledy.

3. den: Přes nejvýše položené městečko ve Spojených státech, Leadville, s pozoruhodnou železniční stanicí a výhledem na horu Mt. Elbert (4 402 m) se dostaneme do známého lyžařského letoviska, do Aspenu, a třeba se tu potkáme i s hollywoodskými hvězdami. Cestou dál budeme pozorovat, jak se nám krajina mění před očima, začnou se nám zjevovat červené skály Národního památníku Colorado se skalními jehlami, oblouky a stolovými horami. My si tuto polopouštní krajinu projdeme a vyfotíme.

4. den: Ve státě Utah začneme prohlídku parkem, který je zároveň utažským symbolem. NP Arches projedeme až na úplný konec, kde se vydáme stezkou k oblouku Landscape Arch, který je se svou délkou 91 m nejdelším přírodním mostem na světě. Nejvíce vás však asi nadchne 15,8 m vysoký, nejslavnější, samostatně stojící oblouk Delicate Arch, i samotná cesta k němu. Na cestě zpět si prohlédneme petroglyfy a pak se již vydáme na území pozoruhodných kaňonů zvané NP Canyonlands. Rozměrnost tohoto území si nejlépe uvědomíme z vyhlídky Grand View Point Overlook. Sousedící státní park Dead Horse Point se nenechá nijak zahanbit, Vyhlídku u Mrtvého koně na meandrující řeku Colorado si prostě zamilujete.

5. den: Odjezd do NP Capitol Reefs pestrobarevnými skalními věžemi v divoké pouštní krajině. Téměř opuštěnou cestou Cathedral Way dojedeme k opravdovým skvostům přírody, věžím Temple of the Sun, Temple of the Moon a ke Skleněné hoře. Srdcem parku je bývalá mormonská osada Fruita, která je jakousi zelenou oázou ve vyprahlé poušti. Vyhlídková trasa se táhne podél obor se zvěří, ovocných stromů a bývalých dřevěných domků a odsud se vychází na jednotlivé stezky, my vyrazíme na krátkou cestu soutěskou.

6. den: Do NP Bryce Canyon vede cesta příjemným lesem, takže ani nečekáte to, co se náhle zjeví, před vašimi zraky. První pohled na Bryce Canyon je nepochopitelný. Bryce Canyon je skutečná perla mezi parky. Obrovské rudé skalní útvary, přírodní amfiteátry a geniální pěší stezky. My vybíráme stezku Navajo Loop Trail, která vede nejdříve dolů, do útrob parku, přes soutěsku Wall Street, a pak zase nahoru kolem elegantních útvarů hoodo po stezce Queens Garden až na Sunrise Point. K večeru odjezd do neméně zajímavého NP Zion, do světa kaňonů a svěží říčky Virgin, která protéká celým parkem.

7. den: Celodenní prohlídka NP Zion: pro zájemce dopolední výstup (tam i zpět 3-4 hod. pěšky) na vyhlídku Angel´s Landing, která vám umožní zasloužený 360° výhled na celý kaňon. Ostatní jen nenáročná trasa ke skupině jezírek Emerald Pools. Odpoledne společná procházka vodní soutěskou The Narrows s vodopády Mystery Falls.

8. den: Odjezd do Arizony, na opuštěnější, a mnohem zajímavější, severní stranu Grand Canyonu, kde se často pasou stáda bizonů. Pokud člověk pozná tuto laskavější tvář Velkého kaňonu, už se nebude chtít na kaňon podívat odjinud. Naprostou nezbytností je pěší procházka k Bright Angel Pointu, kde se můžete podívat kolmo do kaňonu nebo kolem sebe na stolové hory. Vyhlídková silnice Cape Royal Road nám umožní, jako jediné místo u Grand Canyonu, projít se k nějaké vodní ploše, konkrétně k jezeru Greenland, které je ideální k pikniku. Vyhlídka Vista Encantada nám umožní jiný úhel pohledu, uvidíme tu odsud až k útesům Vermilion Cliffs a rezervaci kmene Hopiů a Navahů.

9. den: Dnešní den vstoupíme přes most Navajo Bridge na území indiánského kmene Navajo, a tam platí zcela zřejmý navažský zákon (podobně jako v oblasti Monument Valley, kam se dostaneme později). Nejdříve nás ohromí světoznámá vyhlídka na oblouk řeky Colorado - Horseshoe Bend a pak nás absolutně uchvátí souhra červených skal a slunečního svitu v Antelope Canyonu, který je až 10 m hluboký a mnohdy úzký jen pár desítek centimetrů.  Poté si prohlédneme blízké jezero Lake Powell s megalomanskou přehradou Glen Canyon Dam. Na cestě ke slavné silnici "Mother Road" - Route 66, se krátce zastavíme na prohlídku lávového království v národním památníku Sunset Crater Volcano. A večer strávíme ve stylové hospůdce na Route 66 ve městečku Williams, jehož největší atrakcí je historická železnice do Grand Canyonu.

10. den: Vyrážíme do NP Petrified Forest (Zkamenělý les). Nenechte se zmást, i když čtete v názvu les, nerostou tu žádné stromy! Původní dřevo nahradily barevné krystaly křemene, které se výrazně lesknou, a kolem vás jsou rozházené kusy zkamenělých stromů nebo zkamenělé písečné duny, což vyvolává v člověku pocit, že je mimo planetu Zemi. Potom odjedeme do indiánské země v severovýchodní části Arizony, do oblasti národního památníku Canyon de Chelly.

11. den: Prohlídka samotného Canyon de Chelly, který je tvořen pískovcovými stěnami o výšce 300 m. Na dně kaňonu žije dodnes komunita Navahů. Podél hrany kaňonu se vydáme k místu White House Overlook, odkud si můžete vyfotit zříceniny Bílého domu a sejít kousek dolů do samotného kaňonu. Dnes nás také čeká nejznámější krajina podivných skalních útvarů, která je jakýmsi symbolem všech filmů o Divokém Západu - Monument Valley (Údolí monumentů). Na okružní cestě uvidíme mnoho ze zmíněných monumentů, ale zřejmě nejfotografovanější je tzv. Rukavice zvedající se do výšky 300 m nad údolím. Pokud se chcete cítit jako třeba Clint Eastwood, můžete se tu nechat vyfotit na koni nebo se na něm i projet.

12. den: Návrat zpět do Colorada, do tzv. Čtyřmezí (Four Corners), kde spolu sousedí čtyři státy USA - Colorado, Utah, Arizona a Nové Mexiko. Prohlídka unikátního NP Mesa Verde, kde uvidíme nejzachovalejší zbytky staveb Pueblánských předků z období kolem r. 1200. Mezi ty největší a nejzajímavější patří stavby skryté pod útesem, např. Cliff Palace nebo Balcony House. Jedno z těchto unikátních míst navštívíme spolu s místním rangerem. Z Mesa Verde se přesuneme do Duranga, kde si prohlédneme nádraží s vlastím muzeem a, když budete mít štěstí, uvidíme přijíždět i parní lokomotivu po úzkokolejné železnici. Následuje procházka malebným městečkem s řadou zajímavých historických budov.

13. den: Dnešní den se ocitneme v krajině, kterou jsme doposud na tomto zájezdu ještě neviděli. Jedná se o místo, kde se z ničeho nic přesýpají písečné duny po vrcholky hor Sangre de Cristo - NP Great Sand Dunes. Projdeme se potokem Medano Creek a poté vstoupí na vyhřátý písek, vylezeme na některou z dun a z vrcholku budeme mít neopakovatelný výhled do nekonečné krajiny. Dojedeme zpět do Denveru.

14. den: Poslední nákupy, popř. dokončení prohlídky Denveru, odlet do ČR.

15. den: Přílet do ČR.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena za osobu
03.08. - 17.08.201959990 Kč Podrobnosti
01.09. - 15.09.201956990 Kč Podrobnosti

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letenku Praha - Denver a zpět vč. letištních tax a poplatků
  • pronájem minivanu vč. paliva, místních poplatků a parkovného
  • vstupné do národních parků
  • vstupenku do Antelope Canyonu
  • 13x ubytování (dle letového řádu) v turistických hotelech a motelech (4 lůžkové pokoje)
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • registraci ESTA
  • komplexní pojištění
  • ostatní vstupy