DOPORUČUJEME

Bratislava - metropole umění na Dunaji
Bratislava - metropole umění na Dunaji
Slovensko,
cena od: 4990 Kč
Siena a umělecké památky Toskánska
Siena a umělecké památky Toskánska
Itálie,
cena od: 12990 Kč
Londýn - metropole umění (letecky)
Londýn - metropole umění (letecky)
Anglie, Londýn
cena od: 18990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Chartres a francouzská gotika

Katedrála v Chartres nám nabízí nejautentičtější dojem o tom, jak v době vrcholného středověku vypadala a působila francouzská gotická katedrála. Jako zázrakem se jí vyhnuly všechny pohromy a války, takže dnes můžeme plně obdivovat její vznosnou architekturu i unikátně zachovalý soubor soch a sklomaleb. Sochaře Rodina a malíře Kupku, zakladatele moderního umění, fascinovala chartreská katedrála jako výraz neobyčejného uměleckého mistrovství a technického umu. kdysi k ní směřovaly davy věřících kvůli relikviáři obsahujícímu šat, ve kterém Panna Marie porodila Krista, moderní poutníky sem láká slavný labyrint a jeho údajně magické působení. Zájezd bude současně věnován umění francouzské aristokracie a jejích reprezentativním sídlům. Zájezd připravil PhDr. Peter Kováč, autor obsáhlé knihy Katedrála v Chartres a znalec francouzské gotiky.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin, technické zastávky cestou, v podvečer ubytování a noc v Remeši.

2. den: Dopoledne prohlídka královské korunovační katedrály v REMEŠI, mistrovského díla vrcholné francouzské gotiky, křest knihy Petra Kováče Katedrála v Remeši. Odpoledne ÉTAMPES, kolegiátní kostel Panny Marie s úchvatným raně gotickým portálem, který je dílem sochařů, jenž působili současně v Saint-Denis a ze Chartres, torzo impozantního královského hradu z 12. století (známý z Přebohatých hodinek vévody z Berry). Pozdě odpoledne DOURDAN - gotický hrad z 13. století (známý z Přebohatých hodinek vévody z Berry) nechal postavit slavný král Filip II. August a k jeho majitelům patřili mj. Blanka Kastilská a Jan z Berry. Ubytování v hotelu v centru Chartrers.

3. den: Celodenní návštěva jedné z nejslavnějších a nejmystičtější gotických katedrál Francie - katedrála v CHARTRES - prohlídka s původní sochařskou i malířskou výzdobou; během dne budou dva podrobné výklady Petra Kováče, autora knihy o Chartres, soustředěné k architektuře exteriéru i interiéru katedrály, k symbolice její malířské a sochařské výzdoby a slavnému labyrintu, prohlídka dalších významných středověkých památek městečka, městských chrámů a klášterních opatství z doby románské a gotické. Noc v hotelu v centru Chartres.

4. den: Dopoledne LE MANS - středověká katedrála Saint-Julien s mohutným gotickým vysokým chórem ze 13. století, stavba vybudovaná pod vlivem katedrály v Bourges, z vnitřního vybavení jsou dochované četné gotické sklomalby a ukázky gotického sochařství. Odpoledne VENDÔME - opatský kostel La Trinité, vrcholné evropské dílo tzv. gotické renesance, autorem byl stavitel hlavní věže v Chartres, zastávka u torza hradu Château de Vendôme. Noc v hotelu v centru Chartres.

5. den: Dopoledne GIVERNY - zahrada a ateliér impresionistického malíře Claude Moneta. Monet působil v Giverny od roku 1883 a vybudoval tam unikátní zahradu, svůj největší živý obraz; místo bylo prohlášeno za francouzskou národní památku; Giverny se díky Monetovi stalo centrem malířské kolonie, působil tam a žil i český malíř Václav Radimský. Odpoledne hrad GAILLARD v obci Les Andelys je neslavnější stavba anglického krále Richarda Lví srdce ve Francii a nejslavnější hrad vrcholného středověku, dokonalá fortifikace, považovaná za nedobytnou, byla postavena za pouhé dva roky. BEAUVAIS - katedrála sv. Petra představuje impozantní torzo zamýšlené katedrály, která měla být největší v gotickém světě, ale v roce 1284 se zhroutila - tato událost bývá často označována za andělský pád francouzské gotiky. Opravený chór katedrály  je ukázkovým příkladem konstrukční dovednosti stavitelů katedrál. Noc v hotelu v Remeši.

6. den: Po snídaní odjezd z hotelu a cesta do Prahy, cestou technické zastávky na dálnici a krátká zastávka v Německu.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 02.06.2018 - 07.06.2018

Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Vyprodáno! 13990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Volno 6790 Kč
komplexní pojištění Kooperativa Volno 300 Kč
vstup do ateliéru Claude Moneta Volno 300 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Slaný Volno 0 Kč
Praha Volno 0 Kč

PODROBNÝ POPIS

Autokarový zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tours ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál Petera Kováče.
 Zájezd  provádí historik umění Peter Kováč, autor knihy o katedrále v Chartres a chystané publikace o katedrále v Remeši.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem
  • 5x nocleh v hotelu 3* 
  • 5x snídani
  • místní poplatek
  • osobní audio systém
  • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • pojištění
  • vstupné do objektů

OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU