Zermatt - městečko s nejfotografovanější horou světa - SLAN tour

Zermatt - městečko s nejfotografovanější horou světa

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web termalni-lazne.info provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Zermatt - městečko s nejfotografovanější horou světa

Zermatt je město nacházející se ve Švýcarsku v kantonu Wallis. Žije v něm na 5600 obyvatel a patří mezi nejznámější lyžařská střediska ve Švýcarsku a v celé Evropě. Nad městem se tyčí známá hora Matterhorn.Zermatt vděčí za svůj věhlas bezesporu mohutnému skalnímu rohu, nejfotografovanější hoře světa - Matterhornu. Ani desítky luxusních hotelů, značkových butiků a sportovních obchodů však nezbavily městečko, v němž se všichni obyvatelé vzájemně znají, pohodové atmosféry.

Zermatt je rájem lyžařů, snowboardistů, ale na své si zde přijdou i rodiny s dětmi. Lyžařské středisko disponuje 250 sjezdovkami a 71 lyžařskými vleky a lanovkami. Lanovka směřuje taktéž na Kleiner Matterhorn - nejvyšší zpřístupněné místo pro lyžaře v Evropě. Zermatt také tvoří vynikající opěrný bod pro nesčetně horských túr v okolí. Díky výhodné poloze na severu hlavního hřebene masivu Walliských Alp a soustavě lanovek a ozubnicové železnice, nemá v této oblasti co se týče infrastruktury konkurenci. Horolezci či turisté využívají městečko jako základní tábor při výstupech např. na Matterhorn, Dent Blanche, Breithorn, Lyskamm, Monte Rosu či Rimpfischhorn. Vede z něj také železnice na hřeben Gornergrat.


Zajjímavostí a jistým omezením je, že do města nemají přístup osobní automobily a tak je veškerá doprava zajišťována elektromobily (taxíky) a nebo koňskými potahy.


DOPORUČUJEME

Lázně Bohdaneč, pavilon Veselý, Medová harmonie

ČR, Lázně Bohdaneč
cena od: 8990 Kč
Paříž a zámky na Loiře

Francie,
cena od: 6490 Kč
MS v hokeji 2019, ČR - ITA, AUT - NOR, vstupenky

Hokej, Mistrovství světa
cena od: 3590 Kč
Bavorské hrady a zámky

Německo,
cena od: 3490 Kč
MS 2020 v biatlonu, Anterselva - celé MS,  aparthotel Sonnweis

Itálie, Mistrovství světa
cena od: 14990 Kč