Zermatt - městečko s nejfotografovanější horou světa - SLAN tour

Zermatt - městečko s nejfotografovanější horou světa

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web termalni-lazne.info provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Zermatt - městečko s nejfotografovanější horou světa

Zermatt je město nacházející se ve Švýcarsku v kantonu Wallis. Žije v něm na 5600 obyvatel a patří mezi nejznámější lyžařská střediska ve Švýcarsku a v celé Evropě. Nad městem se tyčí známá hora Matterhorn.Zermatt vděčí za svůj věhlas bezesporu mohutnému skalnímu rohu, nejfotografovanější hoře světa - Matterhornu. Ani desítky luxusních hotelů, značkových butiků a sportovních obchodů však nezbavily městečko, v němž se všichni obyvatelé vzájemně znají, pohodové atmosféry.

Zermatt je rájem lyžařů, snowboardistů, ale na své si zde přijdou i rodiny s dětmi. Lyžařské středisko disponuje 250 sjezdovkami a 71 lyžařskými vleky a lanovkami. Lanovka směřuje taktéž na Kleiner Matterhorn - nejvyšší zpřístupněné místo pro lyžaře v Evropě. Zermatt také tvoří vynikající opěrný bod pro nesčetně horských túr v okolí. Díky výhodné poloze na severu hlavního hřebene masivu Walliských Alp a soustavě lanovek a ozubnicové železnice, nemá v této oblasti co se týče infrastruktury konkurenci. Horolezci či turisté využívají městečko jako základní tábor při výstupech např. na Matterhorn, Dent Blanche, Breithorn, Lyskamm, Monte Rosu či Rimpfischhorn. Vede z něj také železnice na hřeben Gornergrat.


Zajjímavostí a jistým omezením je, že do města nemají přístup osobní automobily a tak je veškerá doprava zajišťována elektromobily (taxíky) a nebo koňskými potahy.


DOPORUČUJEME

Horské lázně Karlova Studánka, Pobyt pro zdraví

ČR, Karlova Studánka
cena od: 5750 Kč
Apartmány Elba, Velký Meder, Rekreační pobyt

Slovensko, Velký Meder
cena od: 1590 Kč
Hochfilzen, Světový pohár 2018, vícedenní vstupenky

Biatlon, Světový pohár, Hochfilzen
cena od: 2100 Kč
Hotel Flóra, Trenčianské Teplice, Silvestrovský pobyt

Vánoce a Silvestr, Slovensko
cena od: 10650 Kč
Hotel Therma, Dunajská Streda, Vánoce na 5 nocí

Vánoce a Silvestr, Slovensko
cena od: 5990 Kč